Kurz čínštiny

                                    Prečo sa oplatí študovať čínštinu                  

        Čínsky jazyk je najrozšírenejším jazykom sveta, ktorým komunikuje najväčší počet ľudí ako rodnou rečou. Podľa časopisu FORBES je z ekonomického hľadiska najrozšírenejším jazykom sveta. Je jazykom budúcnosti nie len rastúcim ekonomickým významom Číny, cestovným ruchom a obchodnými možnosťami ale tiež s bohatstvom tradičnej čínskej kultúry ako napríklad tradičná čínska medicína, bojové umenia, kaligrafia a čaj.

        Znalosť čínskeho jazyka je veľkou výhodou pre ľudí s ambíciami uplatnenia sa na poli medzinárodného obchodu. Pracovné možnosti pre hovoriacich západniarov sú obrovské. Medzi obory, v ktorých tento jazyk využijete, patria okrem iného medzinárodné vzťahy, investície, obchod, turizmus, medzinárodné dialógy,  nadnárodné firmy. Je to druhý najpoužívanejší jazyk na internete a je jedným zo šiestich oficiálnych jazykov v OSN.

      Mnohí  študenti sa rozhodnú študovať priamo v Číne. Momentálne tam študuje vyše 40 miliónov cudzincov. Prognózy hovoria o zvýšení na 100 miliónov do roku 2020.

      Naučte sa aj vy komunikovať jazykom zajtrajška. Umožní vám zvýšiť šancu na získanie zamestnania. Získate aj konkurenčnú výhodu, keďže po čínsky vie u nás pomerne málo ľudí.                       

Pokiaľ chcete preniknúť do tajov čínskeho jazyka tak máte jedinečnú príležitosť.

             Prihláste sa na základný trojmesačný kurz pre začiatočníkov.   

  Charakteristika čínštiny

          Čínština nerozlišuje rody, nepoužíva predpony ani prípony, neskloňuje sa, slovesá sa nečasujú, koreň slova sa nemení, preto  gramaticky patrí k jednoduchým jazykom. V súčasnosti  sa na prepis do latinky používa tzv. pchin-jin, ktorý bol oficiálne schválený čínskou vládou v roku 1958 a ktorý sa dodnes používa ako jednotný prepisový systém na celom svete.

       Čínština dokáže vďaka svojej štruktúre aktivovať väčšie percento mozgu ako akýkoľvek európsky jazyk. Vďaka špecifickej štruktúre, slovnej zásobe a uložením znakov je ideálnym nástrojom k tréningu pamäti, asociačného myslenia, vizualizácie a kreativity.

Výučba

  •  individuálna / tento typ výučby patrí v súčasnosti k najobľúbenejším/

                 - Osobne

                 - Cez Skype / moderná forma výučby cez internet /

1x týždenne / 60 minút

Cena kurzu

160  / v cene sú učebné materiály /

Úvodná hodina zdarma.